Лютневий сніг весною пахне...

2017-02-15

Стрітення – одне з 12 найбільших свят християнського року, яке завершує Різдвяний цикл. Цього дня Діва Марія з Йосифом принесли маленького Ісуса до Єрусалимського храму, де його зустрів святий старець Симеон. Тому свято і назване Стрітенням.

15 лютого в районній бібліотеці проведено годину народознавства «Лютневий сніг весною пахне», присвячену Стрітенню Господньому.

На свято завітали учні 5 –А класу НВК «Ерудит» з вчителькою Іриною Кобилянською. Завідуюча організаційно – методичним відділом Людмила Пір’ян розповіла про свято Стрітення, його історію, традиції, звичаї. В цей день в церквах освячується вода і свічки. Стрітенська вода має цілющі властивості та особливо допомагає проти «лихого ока» та інших злих чар. Громничу свічку зберігають удома і запалюють як захист від грози та негоди, від пожежі, від війни. Ще Людмила Пір’ян розповіла і про прикмети Стрітення та запалила Стрітенську свічку.

Бібліотекар районної дитячої бібліотеки Тетяна Мороз презентувала школярам книжкову виставку «Стрітення Господнє», на якій була зібрана література про звичаї та традиції українського народу та про свято Стрітення Господнє.

За допомогою інформаційних технологій свято було озвучене музикою і веснянками.

Бібліотекарі частували всіх присутніх хлібом, печивом у вигляді пташок та свяченою водою./Files/images/IMG_1925.JPG/Files/images/IMG_1908.JPG/Files/images/IMG_1902.JPG/Files/images/IMG_1888.JPG/Files/images/IMG_1879.JPG/Files/images/IMG_1874.JPG/Files/images/IMG_1864.JPG/Files/images/IMG_1860.JPG/Files/images/IMG_1857.JPG/Files/images/IMG_1856.JPG/Files/images/IMG_1851.JPG